شستشو نما

تمامی خدمات نمای ساختمان با دسترسی طناب انجام میشود
خدمات ما
رنگ آمیزی نما
رنگ آمیزی نما با طناب و بدون داربست یکی از مهمترین خدمات راپل به شمار میاید، این روش با سیستم دسترسی با طناب بسیار سریع انجام میشود که از رنگ های مختلف و روش های مختلف برای انجام کار بکار میرود. نمای ساختمان یا سطح مورد نظر شما هرچقدر هم فرسوده و پوسیده باشد میتوان با انجام خدمات رنگ آمیزی آنرا بازسازی کرد.
پیچ و رولپلاک نما
پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان برای ایمنی ساختمان و عابرین پیاده یک امر ضروری است از این جهت که درمقابل با سقوط سنگ نما جلوگیری میکند و مانع از ایجاد خسارت های مالی و جانی میشود از علت های ریزش سنگ نمای ساختمان میتوان به استفاده بیش ازحد سیمان خشک،استفاده از انواع چسب ها، عدم وجود اسکوپ و...پیچ رولپلاک نما باعث تثبیت متریال نمای ساختمان میشود.
شستشوی نمای ساختمان
شستشو نما با طناب درواقع سریعتر،ایمن تر و کم هزینه تر است نسبت به روش های شستشوی قدیمی. شستشوی نما در کلان شهر ها یکی مهم ترین روش های نگهداری از نمای ساختمان میباشد.انواع روش های شستشوی نما
1. شستشوی نما با واترجت
2. شستشوی نما سندبلاست
3. اسید شویی نما
4. شستشوی نما توسط ابرو تی
آب بندی و اجرای نانو ، رزین
در طول تاریخ ساختمان‌سازی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها، مقابله با مشکلات ناشی از نفوذ آب به ساختمان و ایجاد خرابی‌های ساختاری و سطحی بوده است و می‌توان گفت در ساخت و سازهای امروزی نیز همین مساله وجود دارد.آب می‌تواند به دو صورت طبیعی و یا مصنوعی برای ما مشکل‌ساز شود. گاهی اوقات منشا مشکل در اختیار ما نیست و گاهی نیز خودمان برای بدست آوردن مزیتی دیگر سبب بروز مشکل می‌شویم و تلاش می کنیم آن را برطرف کنیم
نور پردازی نما
ساختمان ها عناصر مهمی در شهر هستند که نقش پر اهمیتی در ایجاد و شکل گیری حال و هوای فضا شهری دارند. برخی از ساختمان ها ممکن است در ایجاد یک دورنمای زیبای شهری عنصر مهمی به شمار روند و گاه حتی به نمادی از یک شهر تبدیل شوند. بدیهی است اهمیت آنها در شب نیز کمتر از روز نیست. ویژگی های فرمی، جنس ، بافت و رنگ ساختمان ها می تواند به کمک نورپردازی بارز شود. نورپردازی نما در یک ساختمان در صورتی موفق خواهد بود که نه تنها ظاهر زیبایی را به نمایش بگذارد، بلکه ساختمان را با توجه به نقش آن در منظر و یا فضای شهری احیا کند.
تعویض شیشه نما
تعویض شیشه نما با تکنیک دسترسی با طناب یکی دیگر از خدمات شرکت آرین همت شهر است. نمای برخی از ساختمان های مسکونی و اداری تشکیل شده از شیشه های سکوریت دوجداره،این شیشه ها در اثر ضربه جسم تیز مانند چکش مقاومتی ندارند و بلافاصه میشکنند (پول پول میشوند) و کارایی خود را از دست میدهند و روی نمای ساختمان تاثیر منفی میگذارد شیشه های نما بدلیل دوجداره بودن از وزن بالایی برخوردارند
آخرین نمونه کارها

آرین همت شهر مجری سخت ترین امور کار در ارتفاع

شستشوی نما
با خدمات ما بیشتر آشنا شوید

شستشو نما و نماشویی تاثیر مهمی برزیبایی ظاهر ساختمان شماست،معماری های نوین،استفاده از متریال گران قیمت،در پایان یک نمای ساختمان مجلل را میافریند که حفظ زیبایی نما و ماندگاری این زیبایی در گرو تمیز نگه داشتن و شستشو نما است.

انواع روش های شستشوی نما

  1. شستشوی نما با واترجت
  2. شستشوی نما سندبلاست
  3. اسید شویی نما
  4. شستشوی نما توسط ابرو تی

با پیشرفت ساخت ساز و نماسازی، بیشترین استفاده از متریال نمای بیرونی ساختمان سنگ های نما میباشد که اگر در در اجرای نماسازی و چیدمان سنگ نما و روش های اصولی سنگ کاری آشنا نباشیم، دچار ضعف نما خواهیم شد و باعث ریزش سنگ نمای ساختمان میشویم.

بهترین روش و راهکار برای تثبیت سنگ های نمای ساختمان استفاده از پیچ رولپلاک نما است

رنگ آمیزی نمای ساختمان در واقع بیشتر از نما شویی به آراستگی و زیبایی نمای ساختمان بهبود میبخشد هرچند که امروزه رنگ های ساختمانی از قیمت بالایی برخوردارند و برای متریال اجرای نقاشی ساختمان هزینه بیشتری باید پرداخت کنید. البته نمای ساختمان  هر چند فرسوده باشد و ساختمان قدیمی باشد رنگ امیزی نما انرا به یکی از لوکس ترین ساختمان ها تبدیل میکند.امروزه این امکان وجود دارد که رنگ ساختمانی را با کد های کامپیوتری و دانه بندی مناسب انتخاب کنیم

اصول نورپردازی ساختمان : همان طور;که می دانید نورپردازی;از عوامل بسیار تاثیر گذار;و چشمگیر و موثر در نمای;ساختمان ها به شمار می اید .

حتما تا کنون;تحت تاثیر نورپردازی برخی;از ساختمان ها قرار گرفته اید;در واقع نور پردازی زیبایی و عظمت;ساختمان های اداری;یا تجاری و یا;مسکونی را چندین برابر;می کند .

نورپردازی خارجی ساختمان;بسیار حائز اهمیت است از;این جهت که در روز به;دلیل روشنایی و نور کافی;مصالح و همینطور نمای;ساختمان ها به خوبی قابل مشاهده;هستند و ساختمان ها از;لحاظ زیبایی قابل قیاس;و قابل مقایسه هستند اما در شب همه ی آن ها مشابه هم هستند و حتی زیباترین نماها نیز قابل تشخیص نیستند از این رو بیشتر مالکان برای ساختمان های خود از نورپردازی خارجی استفاده می کنند .شستشو نما

نماشویی یا شستشوی نما، تمیز کردن شیشه ها و دیگر قسمت های نمای سازه های شهری است. نمای ساختمان میتواند شامل مصالح مختلفی شامل سازه اصلی نما ، بخشی از طراحی معماری نما یا مانند پنجره ها، به عنوان عناصر تامین نور ساختمان باشد. نماشویی ساختمان میتواند به صورت دستی یا با استفاده از انواع ابزار هی مختلف شستشو و دسترسی انجام شود. فناوری های نسبتا جدیدی برای مکانیزه کردن این عملیات رشد و بکار گرفته می شود.

نماشویی

نماشویی

نماشویی یا همان شستشوی نما، سهم عمده ای در زیبایی بخشی و آراستگی ساختمان دارد. از دیدگاه زیبایی شناختی هرچه نمای بیرونی یک سازه یا ساختمان تمیزتر باشد، آن سازه و مجوعه زیباتر، جذاب تر و چشم نواز تر خواهد بود. بدلیل آلودگی بیش از حدهوا و وجود باران های اسیدی و آلوده،به مرور زمان لایه ای از مواد اسیدی و خورنده روی سطوح جمع شده و باعث کثیف شدن آن می شود.جنس این لایه ها میتواند از اکسید نیتروژن، اکسسید سولفور،اسید کربنیک و اسید نیتریکو..باشد که اگر به موقع شسته نشود علاوه بر  زشت شدن نمای ساختمان و سازه ها با نفوذ به لایه های زیرین باعث از بین رفتن تدریجی آنها می شود.شستشوی نما ی ساختمان علاوه بر زدودن آلودگی و زیباتر کردن ساختمان، نقش مهمی در عمر و دوام نمای ساختمان دارد.

مراحل نماشویی و تنظیم قرارداد

قرارداد های این نوع خدمات متفاوت بوده و از دریافت پول توسط اشخاص، تا قراردادهای باسازوکار مناقصه های رسمی را شامل می شود.مقررات کاری،مجوزها،روش انجام کار،تجهیزان و جبران خسارت های احتمالی، در پروژه های مختلف متفاوت است. شستشوی نما به دو روش دستی و واترجت امکان پذیر است که برای نما های سنگی از دستگاه واترجت استفاده میشود. نماشویی برای انواع گوناگون نما ممکن است با هم متفاوت باشند: برای مثال شستشوی نماهای کامپوزیت با شستشوی نما های سیمانی متفاوت است.

همچنین برای نماشویی نماهای آجری و سنگ های تیشه ای از دستگاه واتر سندبلاست استفاده می شود.

نماشویی با طناب یا دسترسی با طناب جهت نماشویی

نماشویی توسط دسترسی با طناب یکی از بهترین شیوه های کار بر روی انواع ساختمان ها با ارتفاع بلند می باشد.

این روش در ایران حدود 11 سال است که توسط شرکت آرین همت شهر اجرا می شود

نحوه شستشو بستگی به نمای ساختمان دارد.

نماشویی

نماشویی

روش ها و نحوه شستشو نما

ابر خیس و تی لاستیکی: در این روش شیشه های نما را با ابر یا پارچه حوله ای که با محلول رقیق آب و شوینده کاملا خیس شده است، شسته  و بلافاصله اب کثیف باقیمانده روی سطح شیشه را با یک تی لاستیکی مخصوص از روی شیشه میروبیم.

در این روش مواد شیمیایی محلول طیف وسیعی از صابون ها، مایع ظرفشویی، شیشه پاک کن های خانگی، یا تری سدیم فسفات و نمک را شامل می شود. اضافه کردن ضد یخ برای جلوگیری از یخ زدگی محلول روی شیشه ها در زمستان کاربرد دارد. در مناطق گرم ایران،این مشکل به واسطه تبخیر آب روی شیشه یا کامپوزیت نما، قبل از جمع کردن آن با تی بسیار معمول است.

واترجت

برای نماشویی از دستگاه واترجت های بسیار قوی استفاده می گردد.

دستگاه واترجت صنعتی آب را با فشار بالا از درون مخزن خود بیرون هدایت می کند و از طریقه کارتکی مخصوص موجب پاک شدن سطح نما و لایه برداری می گردد.

برس پاشش آب خالص

در این روش هرکدام از انواع تیرک های تلسکوپی در انتهای فوقانی به یک برس مخصوص با قابلیت پاشش آب مجهز شده است. آب خالص مورد استفاده میتواند از مخزن از مخزن یک وسیله نقلیه تامین شده یا با روش های معمول فیلتراسیون در محل پروژه تولید شود.آب خالص نرمف یا سختی گیری شده از طریق دو یا سه مرحله فرایند تصفیه شامل یک مرحله فیلتر کربن و استفاده از غشا اسمز معکوس،یا فیلتر کربن، غشای اسمز معکوس و سختی گیری با مواد رزین های سختی گیر انجام می شود. آب مورد استفاده جهت  نماشویی باید حاوی TDS کمتر از 5 PPM باشد

. با پاشش آب خالص بر روی سطح شیشه در موضع سایش برس،کثیفی و غبار از روی سطح شیشه شسته میشود. خاصیت قطبی آب و خالص بودن آن موجب میشود تا آب یونیز شده قابلیت و میل به جذب دوباره مواد معدنی را یافته و کثیفی را از سطح جدا کند. نماشویی در مرحله آب کشی هم با توجه به خالص بودن آب،بدون اینکه لکه ای بر روی سطح شیشه یاقی بماند، پس از خشک شدن، سطحی یکنواخت و پاک به وجود می آید.

روش نماشویی با آب مقطر

در این روش به  دلیل خنثی بودن سطح به لحاظ الکترواستاتیکی، تمیزی شیشه ها ماندگاری بیشتری خواهد داشت. دیرک های تلسکوپی مجهز به برس پاشش آب خالص قابلیت دسترسی تا ارتفاع حذود 20 متر را دارند

محدودیت این روش از نماشویی بر روی نماهای تخت و نسبتا تمیز است

نماشویی

نماشویی

فواید نماشویی

1 – دقت و سرعت بالا در انجام خدمات کار در ارتفاع یکی از مهم ترین مزیت های واترجت است

2- هزینه پایین تر در قیمت کل انجام پروژه

3- استفاده آسان نسبت به دیگر روش های شستشوی نما بدون داربست جهت نظافت نمای ساختمان

4- کار با واتر جت بسیار آسان است و هیچ گونه الودگی و تخریب نخواهد داشت

5- تهیه دستگاه واترجت اسان است و قیمت پایین دارد

شستشوی نمای رنگ آمیزی شده

شستشوی نمای آجری

شستشوی نمای کامپوزیت و شیشه

شستشوی نمای شیشه ای

شستشوی نمای سنگی

شستشوی نمای سیمانی

شستشوی نمای چوبی

شستشوی آجر نما و کلیه سطوح با مواد شوینده مختلف استفاده می شود.

Call Now Button